graj dalej lub zamknij

i wybierz inną grę w menu po lewej.

Baza wiedzy

 • Zdarza się, że niektórzy rodzice dostrzegają u swojego dziecka braki w rozwoju intelektualnym. Należy wtedy w pierwszej kolejności wykluczyć problemy zdrowotne, w drugiej zaś inne zaburzenia rozwojowe.

  czytaj

 • Matematykę spotykamy niemal na każdym kroku. Dzieci bardzo chętnie liczą, dodają cukierki, odejmują ilość dni, jakie pozostały do ich urodzin czy gwiazdki. Trudności przychodzą wraz z tabliczką mnożenia i koniecznością nauczenia się jej na pamięć.

  czytaj

 • Czytamy dzieciom na głos od najmłodszych lat. Już trzy-, czterolatek lubi zasypiać na bajkach lub w ciągu dnia wysłucha ciekawej opowieści. Takie dzieci lepiej się koncentrują, są chętne do dłuższego czytania i więcej zapamiętują z przeczytanego tekstu. Dobry przykład idzie z góry.

  czytaj

 • Zarówno rozpoczynając naukę w szkole, jak i wracając z wakacji nasze dziecko bardziej zainteresowane jest zabawą, czy grą na komputerze niż nauką pisania i czytania. Wielu z nas zastanawia się jak zainteresować pociechę pisaniem literek, aby szybko się nie zniechęciło i nie poddało.

  czytaj

 • Wiek szkolny rozpoczyna się po ukończeniu szóstego roku życia, a kończy w szóstej klasie, gdy dziecko ma około 12-13 lat. Duży wpływ na zachowanie młodego człowieka w tym czasie ma jego rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Dziecko rośnie, a wraz z nim zmienia się cały organizm, ciało podlega rewolucyjnym przemianom, z przedszkolaka staje się uczniem.

  czytaj
Najnowsze artykuły: