graj dalej lub zamknij

i wybierz inną grę w menu po lewej.

Baza wiedzy

 • Nie zawsze zdobywanie wiedzy jest łatwe, miłe i przyjemne. Są dzieci, które mają kłopoty z nauką i przez to bardzo szybko zniechęcają się do danego przedmiotu, czy nawet szkoły. Motywacja, zachęcanie do podjęcia wyzwania, wręcz pomoc należą do rodziców. Jeśli dziecko będzie widziało zainteresowanie dorosłych swoimi osiągnięciami, zdobytymi umiejętnościami, będzie czuło satysfakcję z wykonanej pracy, chętniej będzie tą wiedzę zdobywało.

  czytaj

 • Zgodnie z nową reformą edukacyjną od września 2014 roku po raz pierwszy obowiązkowo do szkół ruszą, oprócz dzieci siedmioletnich, również dzieci sześcioletnie urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Rozpoczną one edukację razem z dziećmi niekiedy o rok starszymi, a te kilka miesięcy na tym etapie rozwoju przedszkolaka to dość sporo.

  czytaj

 • Wielu rodziców zastanawia się jak pomóc swojemu dziecku rozpoczynającemu naukę w szkole podstawowej. W dobie obecnie przeprowadzanych reform edukacji, do pierwszej klasy zaczynają już uczęszczać sześciolatki.

  czytaj

 • Niewielu rodziców wie, na czym polega edukacja wczesnoszkolna, że na każdym jej etapie mają prawo do diagnozowania i omówienia z nauczycielem osiągnięć rozwojowych swojego dziecka. Pozwala to na odpowiednio wczesne zareagowanie na wszelakie problemy młodego człowieka związane z jego kształceniem.

  czytaj
Najnowsze artykuły: