graj dalej

logo

Baza wiedzy

 • Przemoc w szkole to niezmiernie istotny problem. Dobrze, jeśli dziecko samo go dostrzega i zgłasza, że jest ofiarą lub świadkiem przemocy. Są jednak chłopcy i dziewczynki, którzy ukrywają ten problem. Nie oznacza to, że nie mają zaufania do rodzica; może nie chcą go martwić lub wstydzą się, że same sobie z tym nie radzą. Zgodnie z definicją przemoc ma ona miejsce wtedy, gdy jedna osoba wielokrotnie krzywdzi drugą. Może to być przemoc fizyczna, psychiczna, społeczna.

  czytaj

 • Dziecko to radość i duma każdego rodzica, który stara się, aby było ono szczęśliwe, radosne i ciekawe otaczającego go świata. Nic nie może zmącić spokoju wychowania i rozwoju tak młodego organizmu. Jakie więc gry zaproponować swojej latorośli, aby wszystkie te założenia były spełnione i aby nie wywoływać w niej sprzecznych odczuć lub agresji?

  czytaj

 • Minicykl o paronimach i homofonach cz. 9

  czytaj

 • Świadectwo szkolne jest oficjalnym dokumentem wydawanym przez szkoły: podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, policealne itp., zaświadczającym o ukończeniu określonego poziomu nauczania lub danej klasy, Wystawiane jest za dany rok szkolny. Zawiera między innymi dane osobowe ucznia, potwierdzenie (lub nie) otrzymania promocji do następnej klasy, spis przedmiotów wykładanych w danym roku wraz z osiągniętymi ocenami końcowymi. Ponadto świadectwo ukończenia ostatniej klasy szkoły podstawowej potwierdza wykształcenie podstawowe, ostatniej klasy gimnazjum – gimnazjalne, liceum, technikum i zdobyta matura – wykształcenie średnie.

  czytaj

 • Minicykl o paronimach i homofonach cz. 8

  czytaj