graj dalej

logo

Baza wiedzy

Artykuły dla dorosłych czytelników

 • Rodzic ma zawsze rację. Prawda czy fałsz? Czy zawsze rodzic najlepiej wie czego potrzebuje jego dziecko? W większości wypadków tak, ale… Czasami zdarza się, że mimo całej swojej rodzicielskiej miłości i doświadczenia może się mylid w swoich zapatrywaniach na daną sytuację, a w tym wypadku na proces adaptacji.

  czytaj

 • Decyzja zapadła, przedszkole wybrane. Spełnia wszystkie, albo chociaż większośd, warunków jakie sobie założyliście. Miłe uśmiechnięte panie już czekają w progu, zabawki błyszczą na półkach, nowe buciki zakupione, można iśd. Właśnie, czy można? Czy to już? Czy to, że dziecko ma 2,5 roku i może prawnie zostad przyjęte do przedszkola oznacza, że jest na nie gotowe? Otóż nie zawsze.

  czytaj

 • Drogi Rodzicu, jeśli znajdujesz się właśnie w momencie, w którym Twoje dziecko ma po raz pierwszy przekroczyd próg przedszkola, zapewne stresujesz się nie mniej niż ono, a jak wynika z pewnych źródeł może nawet bardziej… Zacznijmy może najpierw od wyjaśnienia samego pojęcia adaptacji.

  czytaj

 • Minicykl o paronimach i homofonach, cz. 28

  czytaj

 • My, widzący, nie wyobrażamy sobie życia bez wzroku. Wiemy, że 80% z otaczającego świata dociera do nas właśnie dzięki niemu. Dla ucznia wzrok ma szczególną wartość. Podczas nauki w szkole i w domu dzieci wiele godzin spędzają, czytając podręczniki, pisząc w zeszytach i wpatrując się w ekran komputera.

  czytaj