graj dalej

logo

Baza wiedzy

Artykuły dla dorosłych czytelników

 • Nigdy nie narzekaj na swoje dziecko. Dopiero stała niechęć do odrabiania prac domowych i czytania lektur, częste oceny niedostateczne oraz wagarowanie mogą wzbudzić twoje wątpliwości.  

  czytaj

 • 1. Postaw sobie za cel naukę… i wytrwaj w tym postanowieniu.Możesz wyznaczyć sobie jakąś nagrodę za wykonaną pracę.

  czytaj

 • Matematyka nie jest trudna, trzeba jedynie ją rozumieć i umieć właściwie zastosować wzory niezbędne do rozwiązania danego zadania. Matematyka pozwala na osiągnięcie ogromnej satysfakcji po rozwiązaniu określonego problemu i daje poczucie dobrze wypełnionej misji. Jak jednak dojść do tego rozwiązania? Można próbować opracować ogólną zasadę rozwiązywania zagadnień matematycznych.

  czytaj

 • Aby nasze dziecko odnosiło sukcesy na gruncie szkolnym, nie wystarczą tylko jego predyspozycje czy zdolności. Również my, dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za kształtowanie się młodego człowieka. Dziecko powinno mieć w domu stałe miejsce do nauki, gdzie może rozłożyć potrzebne mu książki i zeszyty, ustalone godziny poświęcane na odrabianie lekcji, spokój i ciszę, aby nic nie zakłócało jego koncentracji.

  czytaj

 • Zgodnie z nową reformą edukacyjną od września 2014 roku po raz pierwszy obowiązkowo do szkół ruszą, oprócz dzieci siedmioletnich, również dzieci sześcioletnie urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Rozpoczną one edukację razem z dziećmi niekiedy o rok starszymi, a te kilka miesięcy na tym etapie rozwoju przedszkolaka to dość sporo.

  czytaj
Najnowsze artykuły: