graj dalej
lub zamknij
i wybierz inną grę w menu po lewej.
Minicykl o paronimach i homofonach cz. 11
Minicykl o paronimach i homofonach cz. 10
Doprecyzujmy: nie chodzi nam tym razem o komputer czy konsolę. Choć i na nich można grać mądrze, a granie wcale nie musi oznaczać straty czasu, jak myśli wielu dorosłych (wprost przeciwnie, grając, można uczyć się i doskonalić umiejętności), dziś chcemy powiedzieć o tym, dlaczego warto grać w gry karciane i planszowe.
Przemoc w szkole to niezmiernie istotny problem. Dobrze, jeśli dziecko samo go dostrzega i zgłasza, że jest ofiarą lub świadkiem przemocy. Są jednak chłopcy i dziewczynki, którzy ukrywają ten problem. Nie oznacza to, że nie mają zaufania do rodzica; może nie chcą go martwić lub wstydzą się, że same sobie z tym nie radzą. Zgodnie z definicją przemoc ma ona miejsce wtedy, gdy jedna osoba wielokrotnie krzywdzi drugą. Może to być przemoc fizyczna, psychiczna, społeczna.
Dziecko to radość i duma każdego rodzica, który stara się, aby było ono szczęśliwe, radosne i ciekawe otaczającego go świata. Nic nie może zmącić spokoju wychowania i rozwoju tak młodego organizmu. Jakie więc gry zaproponować swojej latorośli, aby wszystkie te założenia były spełnione i aby nie wywoływać w niej sprzecznych odczuć lub agresji?