graj dalej

logo

Baza wiedzy

Artykuły dla młodszych czytelników

Jak zapakować tornister do szkoły?

Pakowanie tornistra do szkoły to niby prosta czynność, a jednak może nastręczać nie lada trudności. Jak właściwie go spakować? Co powinno się w nim znaleźć? Podajemy instrukcję prawidłowego pakowania tornistra.
   
1. PIÓRNIK
W szkole wiele się dzieje (dzieci piszą, rysują, wycinają, kleją), dlatego piórnik jest niezbędny. W piórniku powinny znaleźć się: ołówki, długopisy, gumka do ścierania, kredki, temperówka, flamastry, linijka, nożyczki.
   
2. PODRĘCZNIKI
Może się zdarzyć, że szkoła udostępni swoim uczniom podręczniki, lecz najczęściej dziecko musi je nosić. Książki warto obłożyć, ponieważ okładki chronią przed zabrudzeniami i zagnieceniami. W tornistrze powinny się znaleźć tylko te książki, które będą potrzebne danego dnia.
   
3. ZESZYTY
Podobnie jak książki, warto je obłożyć oraz powinno się nosić tylko te, które będą potrzebne w danym dniu. Można zapakować dodatkowo zeszyt do notowania prac domowych i ewentualnie teczkę na dodatkowe materiały dawane dzieciom przez nauczyciela w czasie zajęć.
   
4. STRÓJ GIMNASTYCZNY
Jeśli nie będzie możliwości pozostawienia go w sali lekcyjnej, dziecko będzie musiało nosić ze sobą strój (spodenki i koszulkę) niezbędny na zajęcia wychowania fizycznego. Najlepiej zapakować go w oddzielny worek.
   
5. DRUGIE ŚNIADANIE
Może się zdarzyć, że w szkole dziecko będzie głodne. Aby dostarczyć mózgowi ucznia odpowiedniej wartości energetycznej i składników odżywczych, powinien mieć on w tornistrze własne zdrowe drugie śniadanie. Najlepiej, aby było ono zapakowanie w plastikowe pudełko, wtedy nie zgniecie się i nie zabrudzi książek czy zeszytów. W tornistrze powinno też znaleźć się picie. Niektóre tornistry mają po bokach specjalne kieszonki, w które można wsunąć butelkę lub bidon z napojem.