graj dalej

logo

Czytanka o Tomku

Poznaj Tomka :)

obrazek

Tomek ma brązowe włosy i nosi okulary. Szkła okularów lekko powiększają i tak duże oczy Tomka, przez co wydaje się być stale czymś zdziwiony. Tak naprawdę Tomek często bywa zamyślony. Kiedy tylko może, korzysta ze swojego podręcznego komputera. To prezent od rodziców. Dokładnie o takim marzył już od jakiegoś czasu. Pewnego dnia, laptopa pokazał mu brat jego kolegi. Wcześniej Tomek wiele czytał na temat komputerów i śledził wszelkie informacje w telewizji, bo elektroniką Tomek interesował się właściwie odkąd pamiętał. Ale od początku...

Piotrek to najlepszy kolega Tomka. Obaj mieszkają na tym samym osiedlu. Któregoś wieczoru, jak to bywało w zwyczaju, Tomek wpadł do Piotrka, żeby wymienić się komiksami. W tamtym czasie obydwaj chłopcy zaczytywali się powieściami graficznymi. To właśnie przy jednej z takich okazji Piotrek wspomniał Tomkowi, że jego starszy brat kupił sobie komputer. Brat Piotrka ma na imię Rafał. Był od chłopców dużo starszy i już studiował. Podobno przez całe wakacje gdzieś pracował, żeby móc odłożyć pieniądze. Komputery Tomek znał ze szkoły. Uczniowie używali ich na niektórych lekcjach, ale kiedy Tomek usłyszał, że brat Piotrka kupił laptopa, zabłyszczały mu oczy. Tomek miał mnóstwo pytań, na większość których Piotrek nie umiał odpowiedzieć. Dlatego zdecydował, że najlepiej będzie pójść do Rafała i zapytać, czy mogą obejrzeć jego najnowszy zakup. Rafał roześmiał się serdecznie, widząc ciekawe spojrzenia obu chłopców i od razu przywołał ich ręką do siebie. Przed nim na biurku stał laptop. Rafał co prawda był w trakcie instalacji potrzebnego mu oprogramowania, ale obiecał Tomkowi odpowiedzieć na wszystkie jego pytania. Już po chwili był szczerze zdziwiony precyzyjnością, czyli dokładnością poruszanych kwestii. Od razu było widać, że Tomek miał już sporą wiedzę o komputerach.

Dziś, Tomek w swoim laptopie ma różne gry i ćwiczenia. Często ogląda krótkie, zabawne filmiki oraz zdjęcia. Lubi też kontaktować się ze swoimi koleżankami i kolegami poprzez różne strony internetowe przeznaczone dla dzieci. Nosi plecak, do którego chowa swojego laptopa w drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Poza tym, gdyby to tylko było możliwe, prawie cały czas trzymałby go przed sobą. Jednak pani Małgosia mu na to nie pozwala. A pani Małgosia wie, co mówi, jest wychowawczynią klasy, do której uczęszcza Tomek.

Wasze komentarze:

 • Kasia:2022-07-03 19:19:00

  Pierwsza czytanka i od razu taka długa? Fajnie.

 • róża:2022-02-04 19:26:16

  fajna strona

 • szymon:2021-11-28 14:07:16

  fajna gra, pozdrawiam twórców gry fhufvhu90is878fv89e0dosli,xjn4rueth7uryfhnyujujfjgntfjn

 • Marek:2021-04-14 10:35:29

  czytanka fajna POZDRAWIAM Marek

 • Janusz N.:2021-03-24 08:07:46

  Bardzo fajne polecam :)

czytaj wszystkie