graj dalej lub zamknij

i wybierz inną grę w menu po lewej.

Baza wiedzy

 • Wnioski płynące z badań prowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych dotyczących efektywności kształcenia (SUEK) mówią jednoznacznie, że to czy dziecko uczy się dobrze w podstawówce jest zależne nie tyle od szkoły co przede wszystkim od...

  czytaj

 • Któżby inny, jak nie amerykańscy naukowcy, postanowili zbadać predyspozycje i wyniki dziewcząt i chłopców w naukach ścisłych. Głównymi konkurencjami były matematyka - królowa nauk i czytanie.

  czytaj

 • Połową sukcesu w otrzymywaniu dobrych ocen są porządne i czytelne notatki. Jak zatem prowadzić zeszyt przedmiotowy, aby móc z niego skorzystać i nie musieć się go wstydzić?

  czytaj

 • Wbrew obiegowej opinii wiedza wśród ludzi jest bardzo cenionym atrybutem. Łatwiej i chętniej jest rozmawiać z osobą wykształconą, niż z osobą, która nie ma nic do powiedzenia, bo nic nie wie. Słuchanie ludzi, którzy posługują się kwiecistym językiem, jest przyjemniejsze niż takich, którzy nie potrafią się wysłowić i używają jedynie wulgaryzmów.

  czytaj

 • Książka jest wspaniałą podróżą do innego często zupełnie nieznanego nam, ciekawego świata. Może zabierać nas w cudowną, bajkową wycieczkę, możemy przeżywać z nią przygody głównego bohatera, rozwiązywać dylematy i problemy zbliżone do naszych, poznawać historię, dowiadywać się różnych dotychczas nieznanych nam rzeczach. Dzięki niej możemy na chwilę zapomnieć o kłopotach dnia codziennego i przeżywać niesamowite, wspaniałe chwile.

  czytaj
Najnowsze artykuły: