graj dalej lub zamknij

i wybierz inną grę w menu po lewej.

Baza wiedzy

 • Któżby inny, jak nie amerykańscy naukowcy, postanowili zbadać predyspozycje i wyniki dziewcząt i chłopców w naukach ścisłych. Głównymi konkurencjami były matematyka - królowa nauk i czytanie.

  czytaj

 • Połową sukcesu w otrzymywaniu dobrych ocen są porządne i czytelne notatki. Jak zatem prowadzić zeszyt przedmiotowy, aby móc z niego skorzystać i nie musieć się go wstydzić?

  czytaj

 • Wbrew obiegowej opinii wiedza wśród ludzi jest bardzo cenionym atrybutem. Łatwiej i chętniej jest rozmawiać z osobą wykształconą, niż z osobą, która nie ma nic do powiedzenia, bo nic nie wie. Słuchanie ludzi, którzy posługują się kwiecistym językiem, jest przyjemniejsze niż takich, którzy nie potrafią się wysłowić i używają jedynie wulgaryzmów.

  czytaj

 • Książka jest wspaniałą podróżą do innego często zupełnie nieznanego nam, ciekawego świata. Może zabierać nas w cudowną, bajkową wycieczkę, możemy przeżywać z nią przygody głównego bohatera, rozwiązywać dylematy i problemy zbliżone do naszych, poznawać historię, dowiadywać się różnych dotychczas nieznanych nam rzeczach. Dzięki niej możemy na chwilę zapomnieć o kłopotach dnia codziennego i przeżywać niesamowite, wspaniałe chwile.

  czytaj

 • Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jedni twierdzą, że jest ich około 3000, inni podają liczbę 5000-6000. Wydaje się, że każdy kraj ma swój język urzędowy i na tym kończy się lista języków występujących na świecie. A nie jest to przecież prawda.

  czytaj
Najnowsze artykuły:


matmag